Pytania i odpowiedzi (FAQ)


Gdzie znajdę przepisy o ew. obowiązku posiadania gaśnicy w motocyklu ?

Nie ma takiego obowiązku, jednak zalecamy dla własnego bezpieczeństwa posiadanie w motocyklu gaśnicy. Ponieważ motocykle mają różną ilość miejsca w schowkach, tam gdzie tego miejsca jest niezbyt wiele, zalecamy 0,5 l spray gaśniczy Pyrocool. Wiecej informacji o sprayu w dziale karty katalogowe produktów.

Co to jest ICE?

I.C.E. lub ICE (ang. In case of emergency, pol. w nagłym wypadku) - skrót informujący do kogo powinni zadzwonić ratownicy w razie nagłego wypadku. Stosowany przeważnie w dwóch formach:

  1. W książce adresowej telefonu komórkowego - jako kontakt "ICE" wpisuje się numer telefonu wybranej osoby. Jeśli takich osób jest kilka, to wpisuje się je pod hasłami "ICE1", "ICE2" itd.
  2. Na karcie "ICE" wielkości wizytówki wpisuje się imię, nazwisko i numer kontaktowy najbliższych osób.

W chwili wypadku służby ratownicze często nie wiedzą, z kim kontaktować się w sprawie osoby poszkodowanej. Skrót ICE jest znany przez ratowników na całym świecie i może uratować życie, gdyż w razie potrzeby pozwala na uzyskanie ważnych informacji o poszkodowanym (grupa krwi, przyjmowane leki, choroby, problemy ze zdrowiem, alergie).
Informacja podana za serwisem
remiza.com.pl

Horpol - Kompleksowa Ochrona Przeciwpożarowa:
Podaj frazę do wyszukania...