Detektor przemiennego pola elektrycznego DPPE-1


Detektor przemiennego pola elektrycznego DPPE-1


Detektor przemiennego pola elektrycznego DPPE-1Detektor przemiennego pola elektrycznego DPPE-1 (także podwersja A i B) przeznaczony jest do bezdotykowego sprawdzania obecności lub braku pola elektrycznego w pobliżu instalacji i urządzeń pracujących pod napięciem. Wskazanie odbywa się przez sygnalizację akustyczno-optyczną. Charakterystyka detekcji jest kierunkowa.


Detektor przeznaczony jest do pracy przy polach powstałych w pobliżu instalacji i urządzeń pod napięciem od 0,23 kV do 400 kV o częstotliwości sieciowej (50Hz, 60Hz); urządzenie wytwarzane jest z podziałem na zakresy:

  • 0,23 kV – 400 kV - DPPE-1
  • 1 kV – 30 kV - DPPE-1/A
  • 30 kV – 400 kV - DPPE-1/B


Odmiany detektora różnią się czułością detekcji i przeznaczeniem.
Detektor DPPE-1 przeznaczony jest dla użytkowników energetyki zawodowej, a także osób nie związanych zawodowo z energetyką. Jest on bardzo czuły i sygnalizuje obecność napięcia przemiennego z dużej odległości. Detektory DPPE-1/A i DPPE-1/B przeznaczone są tylko dla energetyki zawodowej. Podwersji A i B nie powinni stosować np strażacy.

Detektor można używać zarówno w warunkach wnętrzowych jak i napowietrznych w zakresie temperatur od –25 do +70°C (kategoria N+W) i wilgotności względnej od 20 do 96 % co odpowiada kategorii klimatycznej N +W wg normy PN-EN 61243-1:2007. Detektor posiada cylindryczną, trwałą obudowę oznaczoną kodem stopnia ochrony IP5X. Kształt detektora pozwala na noszenie go na ręce (jak zegarek) lub przy użyciu dodatkowego paska na kasku (jak latarkę czołową).

Sposób działania detektora DPPE-1 jest następujący:
Po teście diagnostycznym detektor przechodzi w stan czuwania, w którym pozostaje cały czas czekając na pojawienie się pola elektrycznego. Gdy detektor znajdzie się w obrębie pola elektrycznego o natężeniu większym niż wartość progowa sygnalizuje to akustyczno-optycznie. Częstotliwość sygnału jest zależna od natężenia pola elektrycznego, wzrasta przy zwiększaniu się natężenia pola (zbliżania się do źródła napięcia).

Parametry detektora DPPE-1:

Symbol: DPPE-1
Masa: 0,1 kg
Progowe natężenie pola: ok. 400V/m
Zakres napięć: 0,23 kV – 400 kV
Częstotliwość: 50 Hz, 60 Hz
Stopień ochrony: IP5X

Detektor przemiennego pola elektrycznego DPPE-1

Drukuj stronę Skomentuj wiadomość

Zadaj pytanie do konsultanta

Wyraź swoją opinię


Pseudonim: *
Adres e-mail:
Twoja opinia: *
Aby wykluczyć, że jesteś botem, napisz mi proszę, czy lew jest kotem?
Twoja odpowiedź: *

Opinie na tej stronie są anonimowe, wystarczy podpisać się dowolnym pseudonimem.
Podanie adresu e-mail jest całkowicie dobrowolne.


Opinie


Brak opinii

Horpol - Kompleksowa Ochrona Przeciwpożarowa:
Podaj frazę do wyszukania...