Aktywna linia samogasząca - ALS


ALS jest układem samoobsługowym zaprojektowanym do instalacji wewnątrz urządzeń szaf sterowniczych, serwerów, maszyn, urządzeń elektronicznych gaszącym ogień w zarodku. Jest idealny do urządzeń, których potencjalne ryzyko ognia zlokalizowane jest wewnątrz zamkniętej lub ograniczonej przestrzeni.

ZASTOSOWANIE

> Serwery 
System ALS pozwoli na szybką lokalizację pożaru jak i podjęcie skutecznych działań gaśniczych. Powstanie zarzewia ognia będącego skutkiem zalegania kurzu, zwarcia, awarii wentylatora automatycznie uruchamia system.

> Archiwa
Zabezpieczenie dokonuje się przez oplot każdej półki oddzielnie. Jest ona chroniona i w przypadku powstania pożaru skutecznie tłumi ogień pozostawiając sąsiednie regały w nienaruszonym stanie - aktywnie zabezpieczone.
Podstawowe atuty:
- wysoka skuteczność gaśnicza
- szybki czas reakcji
- brak konieczności ewakuacji ludzi
- system monitoringu i poprawności działania systemu
- możliwość odtworzenia gaszonych dokumentów

> Szafy sterownicze
Brak miejsca, niedostępność to najlepsze miejsce na zastosowanie aktywnej linii. Jej niewielkich rozmiarów przewód łatwo można wprowadzić w zagrożone miejsca czyniąc je bardziej bezpiecznymi. Powstały płomień zostanie szybko wykryty i ugaszony w zarodku. System daje możliwość podłączenie do centrali alarmowej z szybkim odnalezieniem zagrożonego miejsca

> Tunele kablowe
Niewielkie gabaryty pozwalają wpleść przewód polimerowy w wiązkę kabli. Jest on szybkim wskaźnikiem zaistnienia pożaru w wiązkach przewodów. Niepalny, dielektryczny przewód jest w stanie dać szybkie pojęcie o rosnącym zagrożeniu. Zastosowanie nowych technologii pozwala na wykrycie zjawiska nawet w odległości 100 metrów. Podstawowe atuty - niewielkie rozmiary, dielektyczność, brak kontaktu z obsługą, zabezpieczenie przed porażeniem wysokim napięciem.

Cena systemu jest wypadkową powierzchni podlegającej ochronie, ilości punktów chronionych oraz stopnia tejże ochrony. Dokładną wycenę przygotowujemy po oględzinach miejsca instalacji.

  Aktywna Linia Samogasząca do archiwów

Drukuj stronę Skomentuj wiadomość

Opinie


Brak opinii

Horpol - Kompleksowa Ochrona Przeciwpożarowa:
Podaj frazę do wyszukania...