Aparaty powietrzne MSA AUER seria AirMaXX


Aparat powietrzny MSA Auer AirMaXX


Podstawa: AirMaXX

 
Przy wysokiej częstotliwości pracy w aparatach powietrznych, komfort użytkowania jest często rozumiany jako zwiększenie wydajności i zapewnienie zdrowia.
Aparat powietrzny AirMaXX łączy ze sobą ergonomię z zaawansowaną technologią, aby zapewnić najlepszy osiągalny obecnie komfort użytkowania aparatu oddechowego. Ergonomicznie zaprojektowana i optymalnie zbalansowana płyta noszaka jest regulowana, aby dopasować się do wzrostu użytkownika. Płyta noszaka współdziała z wyściełanymi pasami barkowymi, które posiadają specjalny ergonomiczny kształt oraz z szerokim pasem biodrowym, tak aby rozłożyć ciężar i umożliwić większą swobodę ruchu zachowując stabilne umocowanie na użytkowniku. Stres organizmu i zmęczenie są redukowane, a ruchy nieograniczone. AirMaXX współgra z Twoim ciałem nawet, gdy jesteś odwrócony do góry nogami. Pneumatyczny system alpha SingleLine składa się z reduktora, przewodu SL i łatwo dostępnego złącza wielofunkcyjnego usytuowanego na piersi użytkownika, które zawiera urządzenie ostrzegawcze, dwa przyłącza automatu oddechowego oraz manometr. Opcjonalny system monitorujące alarmujący alpha Personal Network umożliwia dodatkowe funkcje monitoringu oraz komunikacji opartej na telemetrii. Jeśli używasz aparatu powietrznego często i długotrwale lub po prostu stawiasz na najwyższą klasę, AirMaXX powinien być Twoim wyborem.Noszak: AirMaXX

Płyta noszaka AirMaXX może być regulowana w trzech różnych długościach, aby doskonale opierać się na biodrach bez utraty kontroli. Manometr jest zawsze w idealnej pozycji na klatce piersiowej. Solidna, opatentowana konstrukcja noszaka może być regulowana w zakresie długości nawet podczas noszenia rękawic. AirMaXX posiada w standardzie długi pas obejmujący dla jednej lub dwóch butli, gumowe łoże butli z opatentowanymi przesuwanym napina-czem, który rozdziela i zapewnia amortyzację w przypadku zastosowania dwóch butli powietrznych. Opatentowany ruchomy pas biodrowy to kolejna zaleta płyty noszaka.
Pasy MaXX
to jedne z najlepszych pasów dedykowanych dla straży (zdjęcie w czerwonej otoczce).
Przykładowo od lewej pokazujemy pasy Compact (stosowane w przemyśle) i Pro (stosowane w aparatach AirGo i AirGo Fix Pro)


Maska: UltraElite

Maski Ultra Elite były projektowane z myślą o przyszłości. Ich ergonomiczna konstrukcja, najnowocześniejsza technologia i dopracowane szczegóły sprawiają, iż jest to idealny wybór dla profesjonalistów, którzy potrzebują częstej lub długiej ochrony dróg oddechowych przy zadaniach wymagających koncentracji. Ergonomiczna maska Ultra Elite wyróżnia się niezniekształconym polem widzenia, wysokim komfortem noszenia i doskonałą transmisją mowy.
Ultra Elite jest dostępna w 40 różnych wersjach z szerokim asortymentem akcesoriów dopasowanych do twoich potrzeb.
W przypadku długotrwałych zastosowań optymalną w wyborze jest wersja z żółtym silikonowym korpusem, maską wewnętrzną i nagłowiem. Silikon jest szczególnie tolerowany przez skórę i odporny na ozon i promieniowanie UV.


Automat: AutoMaXX

Idealne dopasowanie do indywidualnego zużycia zapewniające wystarczające podawanie powietrza nawet przy najwiekszym wysiłku: AutoMaXX charakteryzuje się najnowocześniejszymi rozwiązaniami wsród automatów oddechowych.
Dodatkowym atutem jest rzeczywisty bardzo niski koszt utrzymania wynikający z prawie niewymagającego serwisowania użytkowania. Unikalna budowa AutoMaXX zapobiega zaplątaniu przewodu oraz jest dodatkowo odporna na uderzenia.

Łatwy w użytkowaniu

Kolisty kształt AutoMaXX oraz ruchomo osadzony przewód średniocisniowy umożliwia maksymalną swobodę ruchów i komfort pracy. Możesz bez przeszkód obracać łącznik przewodu aby nie przeszkadzał w pracy. Automat oddechowy jest łatwo aktywowany wraz z pierwszym wdechem, pracuje bardzo cicho. Wersje AS i AS-C automatycznie zamykają nadciśnienie po odłączeniu od maski.

Łatwa obsluga serwisowa

Obudowa AutoMaXX jest prosta w demontażu co zapewnia łatwy dostęp do membrany w celu inspekcji. Ponowne złożenie automatu nie wymaga nakładania żadnych preparatów. Automat nie wymaga znaczących obsług serwisowych poza generalnym przeglądem.

Opcje

AutoMaXX jest dostępny w następujących wersjach:
N: bez nadciśnienia ze standardowym okrągłym gwintem,
AE: z nadciśnieniem z gwintem M 45 x 3,
AS: z nadciśnieniem z szybkozłączem MaXX,
AS-C: kombinacja AE i AS.

Ponadto masz też wybór następujących opcji:
G: gumowy przewód średniego ciśnienia dla zastosowań w przemyśle,
B: zawór przepustowy dostarcza regulowany, stały przepływ powietrza,
Short: krótszy przewód średniego ciśnienia.


Zintegrowany Czujnik Ochronny ICU, ICU-S

ICU, Zintegrowany Czujnik Ochronny do zintegrowanych aparatów oddechowych z serii BD 88, BD 96, AirGo oraz AirMaXX . ICU oblicza i wskazuje na podstawie aktualnego zużycia powietrza czas, jaki pozostał do końca pracy. Możliwość zaprogramowania jednym przyciskiem czasu odwrotu.

Możliwość zaprogramowania jednym przyciskiem czasu odwrotu. Trzystopniowy sygnał ostrzega przy spadku ciśnienia do 150, 100 i 60 bar. Zintegrowany czujnik ruchu aktywuje alarm po 20 sek. bezruchu. W nagłych przypadkach alarm można aktywować ręcznie. Duży, zielony przycisk uaktywnia funkcję odczytu ciśnienia powietrza w butli. Temperaturę oraz pozostały czas pracy. Funkcja podświetlenia wyświetlacza. ICU przechowuje dane o 30 godzinach pracy. Wszystkie dane mogą być odczytywane przez PC za pomocą interfejsu na podczerwień. Poziomy alarmów mogą być dowolnie konfigurowane. ICU jest uruchamiany wraz z otwarciem zaworu butli. W wersji ICU-S, wersja z kluczem, klucz jest deponowany na czas akcji jako identyfikator u dowodzącego akcją. ICU posiada równolegle działający manometr analogowy dla odczytu pozostałego ciśnienia w butli.

  • Aktywuje się w pełni automatycznie
  • 3-stopniowe ostrzeżenie dźwiękowe
  • Dodatkowy optyczny alarm ucieczkowy
  • Łatwy do zaprogramowania czas odwrotu


Akcesoria: butle, pokrowce, pojemniki

Butle stalowe i kompozytowe, pokrowce na butle, pojemniki sztywne i półsztywne na maski.

System aparatów powietrznych MSA

Na całym świecie, znajdziecie ludzi pracujących w niebezpiecznych zawodach, którzy używają sprzętu MSA dla ich osobistej ochrony. Biura w 140 krajach oraz ponad 100 letnie doświadczenie powoduje, że MSA ustanawia tempo w rozwoju technologii bezpieczeństwa dla przemysłu i służb ratowniczych. Bezkonkurencyjny zakres ponad 200 produktów umieszcza nas w nieporównywalnej pozycji lidera w tworzeniu rozwiązań zabezpieczających ludzi. Twoje aparaty powietrzne mogą być łączone z ochroną głowy, kombinezonami chemoodpornymi i systemami monitorowania, które współpracują razem dla synergicznego efektu wpływając na bezpieczeństwo i efektywność.

[ Zastosowanie potwierdzone testami ]

Rynek przemysłowy zakłada szerokie wykorzystanie aparatów powietrznych, dlatego nasi klienci wymagają od sprzętu wszechstronności. Rozwiązania proponowane przez MSA umożliwiają optymalne dopasowanie do potrzeb. Nasza oferta obejmuje dużą różnorodność, co zapewnia dostosowanie do wymagań i możliwości nabywczych. Dzięki budowie modułowej, sprzęt może być skonfigurowany dokładnie do potrzeb użytkownika. Prosty w obsłudze konfigurator jest dostępny na CD lub online, pomocą służą również pracownicy działu sprzedaży. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w oferowaniu aparatów powietrznych wypracowaliśmy trzy podstawowe systemy, które znajdują uznanie w najpowszechniejszych zastosowaniach przemysłowych.

[ Tworzyć technologię sensu ]

W ciągu ostatnich lat MSA stworzyło produkt rewolucyjny, serię alpha. Niezwykle nowoczesny sprzęt dla poprawy bezpieczeństwa. Wszystkie elementy alpha są zorientowane na wzrost wydajności i bezpieczeństwa zachowując przy tym prostotę i łatwość użycia.

[ Budować dla wszystkich ]

Wszystkie elementy produktów MSA są projektowane tak, aby cechować się długą żywotnością oraz niskimi kosztami utrzymania. Dodatkowo, wszystkie elementy aparatów powietrznych do zastosowań przemysłowych są takie same jak te używane dla straży pożarnej. Oznacza to, że aparaty powietrzne są zgodne z normą EN 137:2006 i spełniają rygorystyczne wymagania klasy 2 w zakresie odporności na wysokie temperatury, płomień i pracę w ciężkich warunkach. Sprzęt jest również zbadany pod kątem elektrostatyczności i posiada ATEX dla strefy 0.

[ Łatwe w użyciu]

Rodzina aparatów powietrznych MSA, jak wszystko w naszym sprzęcie, jest zaprojektowana tak, aby była łatwa w obsłudze w trudnych warunkach pracy. Na przykład wszystkie niezbędne dopasowania i regulacje mogą być wykonane w rękawicach.

[ Przyjazna obsługa serwisowa ]

Dzięki dużej dostępności oddziałów, które są rozlokowane aż w 140 krajach i ciągłymi szkoleniami personelu, bsługa serwisowa naszych produktów jest szybka i dobrze zorganizowana. Wszystko, aby skrócić czas wyłączenia sprzętu z eksploatacji do minimum.

Drukuj stronę Skomentuj wiadomość

Zadaj pytanie do konsultanta

Opinie


Brak opinii

Horpol - Kompleksowa Ochrona Przeciwpożarowa:
Podaj frazę do wyszukania...