Motopompa szlamowa Subaru PTX-401T CNBOP


Motopompa szlamowa Subaru PTX-401T CNBOP


Motopompa PTX-401T to najnowszy model marki Subaru. Wprowadzony do oferty w kwietniu 2012 roku, już od czerwca posiada w Polsce Świadectwo Dopuszczenia CNBOP nr 1264/2012. Jesteśmy dodatkowo dumni, gdyż pierwsze dwa egzemplarze tej pompy na świecie trafiły właśnie do nas.


PTX-401T to następca słynnej motopompy PTV-406T, specjalnie zaprojektowana do ciężkich zastosowań gdzie zawarty w wodzie piasek lub kamienie są dużej średnicy. Różnica między modelami polega na zmianie jednostki napędowej. Zastosowano nowocześniejszy silnik EX35 o zwiększonej w stosunku do poprzednika mocy. Zachowano przy tym wszelkie parametry pracy pompy.

Motopompa charakteryzuje się trwałą i mocną konstrukcją. Mechaniczne uszczelnienie wykonane jest z węgliku krzemowego. Wirnik wykonany jest z żeliwa wysokochromowego, a wewnętrzna obudowa z utwardzonego żeliwa z prowadnicą ze stali nierdzewnej dla większej żywotności. Obudowa modułu pompowego wykonana jest z aluminium.
PTX-401T jest pompą samozasysającą to znaczy ma zdolność rozruchu bez konieczności zalania rurociągu ssawnego, wystarczy zalać moduł pompowy.

Należy przypomnieć, że moduły pompowe zastosowane w serii pomp szlamowych (z literą "T") należą do najprostszych w obsłudze. Po odkręceniu dwóch pokręteł, wystarczy odchylić klamry zabezpieczające i otworzyć moduł pompowy do czyszczenia lub konserwacji. Nie trzeba przy tym nic czasowo demontować. Cała operacja otwarcia lub zamknięcia pokrywy zajmuje sekundy.

Podobnie jak reszta motopomp z oferty Subaru, i ten model produkowany jest w Japonii. To gwarantuje niezawodną pracę urządzenia przez cały, 3-letni okres gwarancji !
W zestawie znajduje się stalowy kosz ssawny (dla węży fi 100), komplet kluczy, paski samozaciskowe do węży oraz oryginalne nasady nakręcane do węży.
Gratis dodajemy: dwie nasady strażackie 110 i 2 butelki oleju silnikowego.


Wykres wydajności na podstawie danych i zgodnie z metodologią badań producenta.

Parametry techniczne:

Nasady:

110, zgodne z PN-91/M-51038

Wydajność maksymalna:

2000 l/min

Średnica przetłaczanych zanieczyszczeń:

31mm

Silnik:

Subaru EX-35 8,8 KW (12 KM)*

Wysokość podnoszenia (ssania): 

8m

Wysokość tłoczenia:

23m

Wymiary:

dł/szer/wys. 745 / 510 / 635 mm

Masa całkowita:

74,5 kg

Pojemność zbiornika paliwa:

6,8 l

Pojemność miski olejowej:

1,2 l


* moc silnika przy 3600 obr/min, wg normy SAE J1349.

  Karta katalogowa motopompy szlamowej Subaru PTX-401T

.

Drukuj stronę Skomentuj wiadomość

Szybki kontakt z konsultantem

Opinie


Brak opinii

Horpol - Kompleksowa Ochrona Przeciwpożarowa:
Podaj frazę do wyszukania...